Telefonszám (0-24h): 06-30-285-79-77 ; 06-1-285-79-77 Cím: 1205 Budapest, Nagykőrösi út 51. (Útvonaltervezéshez kattints ide!) | E-mail cím: info@wcdaralos.hu | Nyitvatartás: (SZ-V Zárva) H–P: 8-16h NYITVA
Szennyvíztemelő telepek alkalmazását ott javasoljuk, ahol egyszerre több WC és egyéb fogyasztó szennyvizének átemelését szeretnék nagy üzembiztonsággal megoldani.
Általánosságban 3-4 WC felett már költséghatékonyabb tud lenni az átemelő telep beruházása, mint a vécénként telepített darálós WC megoldás.
Az átemelő telep hely igényét és elhelyezését figyelembe kell venni, hogy a rákötött vécéknek és fogyasztóknak a szennyvize gravitációs lejtéssel el tudjon jutni az átemelő telepig valamint, hogy a kompakt átemelő telep elférjen és bejuttatható legyen a tervezett helyére.
A Grundfos új terméke az Unolift és Duolift kompakt átemelő telepei 270 literes és 540 literes tartályait az alkalmazási területnek és a keletkezett szenny(ezett)víznek megfelelő 1 vagy 2 szivattyúval is szerelhető. A 270 literes tartály is szerelhető 2 szivattyúval. A beszerelhető szivattyúk: (két szivattyú esetén csak azonos szivattyúkkal) CC, KP, AP, SEG,
A megvalósítandó célnak megfelelő termék összeállítás megtervezése érdekében keresse kollégáinkat!
A szennyvízátemelő (más néven átemelő szivattyútelep) olyan berendezés, amely a padlószint alatt keletkező szennyvizet összegyűjti és mechanikusan továbbítja a magasabban fekvő közcsatornába.
A rendszer egy zárt gyűjtőtartályból és egy vagy több merülő szivattyúból áll, amelyek automatikusan működésbe lépnek, ha a tartályban lévő szennyvíz elér egy előre beállított szintet.
A szennyvízátemelő akkor szükséges, ha a vizesblokk padlószintje a közcsatorna árvízszintje alatt van. A padlószint alatt keletkező szennyvizet a gravitációs csatorna nem képes elszállítani vagy fennáll a veszélye, hogy a közcsatorna eldugul, megtelik (pl. nagy esőzések idején), és a visszaáramló szennyvíz elönti az alsó szinteket.